Fotogaleria z 2016r.

Posted by Pod Ciuchcią

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych wycieczek z 2016r.

Zobacz…

Fotogaleria z 2015r.

Posted by Pod Ciuchcią

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych wycieczek z 2015r.

Zobacz…

Fotogaleria z 2014r.

Posted by Pod Ciuchcią

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych wycieczek z 2014r.

Zobacz…

Kalendarz imprez

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez.

Zobacz…

Dyplomy

Posted by Pod Ciuchcią

Dyplomy dla Klubu "Pod Ciuchcią".

Zobacz…

5.Lipnica Murowana

Wycieczka z dnia 09.04.2017r.

Relacja z wycieczki

Zdjęcia z wycieczki

Relacja z wycieczki do Lipnicy Murowanej i Nowego Wisnicza 9 kwietnia 2017 r. z grupą "Klubu Pod Ciuchcią" PTTK O/Przemyśl ruszyliśmy do Lipnicy Murowanej poświęcić palmy wielkanocne, uczestniczyć w pięknym widowisku plenerowym, poznać jej historię i niesamowite jak na taką małą miejscowość osobowości, a także zwiedzić zabytki. Pogoda przepiękna, przeżycia niesamowite, tłumy mieszkańców, turystów i pielgrzymów. W miasteczku o niespełna 1000 mieszkańców jest 3 kościoły pw. pw. Św. Andrzeja Apostoła, św. Szymona oraz św. Leonarda (na liście UNESCO). Muzeum Rodziny Ledóchowskich to dworek w którym wychowały się dwie siostry wyniesione na ołtarze (św. Urszula oraz bł. Maria Teresa. W Lipnicy Murowanej urodził się także św. Szymon.  Święcenie Palm Wielkanocnych połączone z konkursami na najwyższą i najatrakcyjniejszą Palmę Wielkanocną w tym roku odbyło się już 59 raz. Żal było opuszczać Lipnicy ale korzystając z pobytu na tym terenie chcieliśmy poznać także Nowy Wiśnicz. Piękna miejscowość położona na Pogórzu Wiśnickim..Piękno tego miasta i jego walory zabytkowe to główna zasługa Stanisława Lubomirskiego - jednego z najpotężniejszych i najbogatszych możnowładców Rzeczypospolitej, mecenasa sztuki, opiekuna artystów. To on sprowadził najwspanialszych architektów włoskich: Macieja Trapolę i Giovanniego Battistę Falconiego (mistrza sztukaterii), którzy projektowali, tworzyli i nadzorowali wspaniałe dzieła powstające w Wiśniczu na początku XVII wieku. Niestety historia dla niektórych zabytków była okrutna i nie pozostało po nich nic oprócz dokumentacji (kościół Karmelitów Bosych). Mimo tego, wiele wspaniałości możemy jeszcze dzisiaj podziwiać. Przy pięknej wiosennej szacie prezentowały się one szczególnie. Odebraliśmy Nowy Wiśnicz jako piękne miasteczko, bardzo czyste co jest na pewno zasługą miejscowych włodarzy, a także jego wcześniejszych właścicieli: Kmitów i Lubomirskich. Relację sporządziła: Stanisława Bańcarz - przewodnik turystyczny

4.Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Chochołów - Zakopane

Wycieczka w dniach 25-26.03.2017r.

Relacja z wycieczki

Zdjęcia z wycieczkiZ myślą o zbliżających się Świętach Wielkanocnych została zorganizowana wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej –najstarszej i największej polskiej kalwarii, drugiego pod względem ważności w Polsce sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, klasztoru oo. Bernardynów i wybranych z całego zespołu kaplic. Z Kalwarii Z. grupa przemieściła się do Lanckorony – jednej z najpiękniejszych wsi w Polsce, malowniczo położonej na wzgórzu z widokami na Tatry i Babią Górę, niegdyś ulubionego miejsca artystów szukających natchnienia wśród pięknych krajobrazów i urokliwych drewnianych domków. Kolejną zwiedzaną miejscowością były Wadowice , a w nich przewidziane zwiedzanie Domu Rodzinnego papieża Jana Pawła II, Bazyliki Ofiarowania NMP oraz w trakcie zwiedzania czas wolny na kremówki papieskie. Po całodziennym zwiedzaniu, przejeździe w okolice Chochołowa nastąpiło zakwaterowanie uczestników wycieczki, obiadokolacja, a po niej wieczór z piosenką i zespołem góralskim. Kolejny dzień zaczął się śniadaniem i wykwaterowaniem z obiektu noclegowego. Potem przewidziany był czas na spacer po Chochołowie – zbudowanym prawie w całości z oryginalnych chałup góralskich z tradycją mycia ich z zewnątrz wodą z mydłem na Wielkanoc i Boże Ciało, następnie spacer po Dolinie Chochołowskiej w celu podziwiania kwitnących już krokusów oraz relaks na Termach Chochołowskich, z których można było oglądać jeszcze ośnieżone szczyty Tatr. Po termach, zgodnie z przewidzianym programem, grupa zatrzymała się jeszcze na chwilę w Zakopanem, gdzie chętni mogli przespacerować się po Krupówkach. Wycieczkę zorganizowała i relację sporządziła Elżbieta Sawicka , grupę pilotował kolega przewodnik Jerzy Szlachcic, zdjęcia do albumu autorstwa; R. Witkowski, J. Szlachcic, autor filmu; R. Witkowski.

3. Cieszanów

Wycieczka z dnia 21.01.2017r.

Relacja z wycieczki

Zdjęcia z wycieczki

Cieszanów - miasto trzech wyznań oraz Horyniec Zdrój
Program wycieczki:
Godzina 10:30 wyjazd z Przemyśla spod pomnika Orląt Przemyskich, ok. godz. 12.00 - kompleksowe zwiedzanie Cieszanowa, po którym oprowadzać nas będzie p. dr Tomasz Róg: - kościoła z 1800 roku pw. św. Wojciecha, - b. cerkwi z 1910 r., obecnie odrestaurowane Centrum Wystawienniczo-Koncertowe z dobrze zachowaną polichromią. - synagogi z 1889 r., obecnie odrestaurowana z zewnątrz, jedna z piękniejszych na Podkarpaciu, - ohel cadyka w którym spoczywa zmarły w 1914 roku cieszanowski cadyk Symcha Isachar Ber Halberstam, syn Ezechiela Szragi z Sieniawy - Środowiskowego Domu Samopomocy, - pomnika Jana III Sobieskiego z 1883 r. postawiony w 200. rocznicę odsieczy Wiednia, ok.16.00 - przyjazd do Horyńca Zdroju, spacer po Horyńcu w tym po nowym Parku Zdrojowym w którym znajduje się m.in. Pijalnia Wody Cafe Sanacja, w restauracji "Hetman" można zjeść smaczny obiad godz. 18.00 -22.00 - wieczorek taneczny - wstęp wolny.
Wycieczkę przygotowała i prowadziła koleżanka przewodnik Stanisława Bańcarz

2. Kulig w Orzechowcach

Kulig z dnia 21.01.2017r.

Relacja z kuligu

Zdjęcia z wycieczkiW styczniu 2017 aura sprzyjała organizacji imprez zimowych i dlatego szybko zdecydowaliśmy się na organizację kuligu w sobotę 21 stycznia br. Miejsce na jego organizację zostało wybrane w Orzechowcach w gospodarstwie agroturystycznym Jurta. Grupa 36 uczestników przybyła na miejsce korzystając z transportu komunikacji miejskiej lub z transportu własnego. Od godz. 10-30 zaczęły się przejażdżki saniami w grupkach 10 osobowych. Z uwagi na bliskie położenie gospodarstwa Jurta przy forcie w Orzechowcach, przejażdżki odbywały się w jego okolicy. W trakcie kuligu można było oglądać oprócz umocnień fortecznych, stada saren, jeleni i łań znajdujące się na pobliskich polach lub przebiegające w pobliżu sań. W czasie kiedy jedni korzystali z sanny, drudzy rozgrzewali się ciepłą herbatką i smażyli kiełbaski przy ognisku. Humory dopisywały, mroźna pogoda nie odstraszyła, a wręcz zachęciła kilkunastu uczestników do tego, żeby po kuligu drogę powrotną do Przemyśla przebyć pieszo.
Kulig przygotowały kol. Elżbieta Sawicka i Małgorzata Nowak

1. Na hasło za miasto

Wycieczka z dnia 07.01.2017r.

Relacja z wycieczki

Zdjęcia z wycieczki

Rajd odbył się w sobotę 07.01.2017 r. Trasa: Zielonka- Wapielnica – Helicha - Kruhel Wielki Długość trasy ok. 10km. W sobotę 7 stycznia 2017 wyruszyliśmy grupą 11 osób z Zielonki w kierunku Wapielnicy. Temperatura nas nie rozpieszczała bo było ok. minus 16 st., ale wszyscy byli odpowiednio ciepło ubrani, więc nie był nam straszny mróz. Trasa wiodła przez fort 3a i 3b Kruhel wraz bateriami, następnie po drodze zwiedziliśmy Miejsce Upamiętniające zagładę Przemyskich Żydów i dalej doszliśmy do Róży Wiatrów (węzeł szlaków turystycznych) na Wapielnicy. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na fort VIb Lipnik, który w tej chwili jest dość dobrze widoczny bo nie ma zieleni ani liści, a następnie czarnym fortecznym szlakiem na fort VI Helicha. Tu po obejrzeniu fortu i zapoznaniu się z krótką historią o forcie rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski oraz rozgrzewaliśmy się ciepłem ogniska i herbatką z rumem z termosów. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną przez Wapielnicę i dalej schodząc drogą przez Kruhel Wielki, ulicą Witoszyńską do ulicy Sanockiej do przystanku mzk i do Przemyśla. Relację z rajdu przygotowała - Małgorzata Nowak - organizator rajdu. Zdjęcia wykonali: Małgorzata Nowak i Zbigniew Strociak